Arama...

Para birimi:TRY

0
  • Yer işaretiniz yok.

Hepsini temizle
  • Karşılaştırılacak öğeniz yok.

GİRİŞ YAP

Neden Tiny House?

Neden Tiny House?

Amerika’da başlayıp tüm Dünyada yaygınlaşan tiny house evler ülkemizde de birçok kişinin hayalini süsleyen bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Son zamanlarda akım haline gelen minimalist hayat için biçilmiş bir kaftan olan tiny house hayatınıza sade ve daha tasarruflu şekilde devam etmeniz için büyük bir fırsattır.

Neden tiny hosue? sorusunun en önemli cevabı tabii ki de stresli bir hayattan uzaklaşmak ve doğa ile huzur içinde yaşamak olabilir. Tiny house hayatına alıştıktan sonra bırakması bir hayli zordur. Hayatta ayrıntılara takılmadan keyif almak isteyenlerin tercihi olan ufak evler müthiş bir konfor sunduğu için git gide yaygınlaşmaya başlamıştır.

Tiny House Evlerin Sahip Olduğu Özellikler

Tiny house evinizin yalnızca  bir odası büyüklüğündedir ve ilk başta sizlere çok ufak bir alanmış gibi gözükebilir. Ancak bu evler öyle işlevsel şekilde tasarlanır ki inanamazsınız! Normal bir evde olması gereken her şey ufak evlerde de yer alır. Oturabileceğiniz bir kanepe, masa, sandalye, yemek pişirmeniz için ocak ve fırın, mutfak eşyalarınızı depolamanız için gerekli mutfak dolapları, yatak odası, tuvalet ve banyo bu evlerde vardır.

Tiny house yaşam alanlarının büyüklüğü maksimum 30 metrekaredir ve kişilere sadece konforlu bir hayat sunar. İster tekerlekli ister sabit  bir tiny house seçimi yapın hayatınızda büyük değişiklikler olması kaçınılmazdır. Hem dışı hem de içi bakımından kusursuz şekilde imalatı yapılan bu ufak evlerin kapı önünde verandası ya da üst tarafta bir terası da bulunabilir. Tiny house kendi enerjisini ürettiğinden oldukça tasarrufludur ve neden tiny house? sorusunun bir başka cevabı da budur.

Tiny House İle Hayatım Nasıl Değişir?

Ufak bir ev sahibi olma niyetindeyseniz fazla eşyanın olmadığı daha minimal bir hayata hazır olmalısınız. Zaten bu tarz bir yaşam isteyen kişiler şehir hayatı, fazla eşya ve yoğunluktan sıkılmış kişilerden oluştuğu için bu noktada çok zorlanmazlar. Eğer sahip olacağınız ufak ev taşınabilir ise bu her istediğiniz yere evinizle birlikte gidebileceğiniz anlamına gelir. Hem otel ücretlerinden kurtulmuş olur hem de her yerde evinizin konforunu yaşayabilirsiniz.

Sürekli bambaşka yerler görme deneyimi, dışarıya baktığınızda içinizi açan bir manzara ve huzur sizleri hayatın yoruculuğundan kurtaracaktır. Tiny house bütçenize büyük katkılar sağlar. Çünkü enerji konusunda epey tasarruf etmenize yardımcı olur. Sadece ufak bir şömine ile ısınabileceğiniz gibi, sıcak suyunuzu da güneş enerjisinden elde edebilirsiniz. En çok da psikolojik anlamda sizi rahat ettirmesi ve doğa ile iç içe olmanız,  neden tiny house? sorusunu yöneltenler için isabetli bir açıklama olur.

Tiny House ve Bu Yaşam Tarzını Tercih Edenler

Neden tiny hosue? sorusuna bir önemli cevap da bütçenize uygun olmasıdır. Son yılların en revaçta olan yapıtları ufak evler, pahalılığın da artmasıyla birlikte çoğu kişinin isteği haline geldi. Hem büyük evlerin aşırı pahalı olması hem de şehir hayatının keşmekeşi pek çok kişiyi bu tarz alternatiflere yöneltti. Ufak evler hafta sonları kaçamak yapılacak ve kafa dinleyecek bir konfor alanı olmasından ziyade sürekli yaşamak açısında da gayet elverişlidir.

Çoğu kişi tarafından bu amaçla da tercih edilen tiny house özellikle emekli kişiler ya da işini evden yani bilgisayar üzerinden yürütebilenler için de yaşam alanı oluyor. Her amaca uygun şekilde ayak uydurabilen ufak evler neden tiny house? sorusunu soranlara işlevselliği ile cevap veriyor. Firmamız sizlere en kaliteli malzemeler ile üretimini yaptığı ufak evleri sunar ve bu konuda her türlü desteğe hazırdır. Tiny house hakkında detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Etiketler: