Arama...

Para birimi:TRY

0
  • Yer işaretiniz yok.

Hepsini temizle
  • Karşılaştırılacak öğeniz yok.

GİRİŞ YAP

Tiny House Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz 

Tiny House Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz 

Tiny House alırken yapının içerisinde yalıtım olmasına dikkat etmek gerekir. Tiny house her cephesi ısı yalıtımı ile kaplandığında, enerji tüketimi oldukça az olacaktır. Üst kısmında güneş panelleri olan bir tiny house almaya dikkat edin. Eğer güneş panelleri olan bir tiny house ile karşılaşırsanız ilk tercihiniz o olsun, kendi enerjisini kendisi üreterek sizi daha büyük bir kolaylık sağlamış olur.

Tiny houselardaki en önemli nokta ise iç kısmının dizaynı, iç bölmeleri küçük olacağı için bu alanların çok iyi bir şekilde kullanılabilir hale getirilmesi gerekir. Bunun içinde özel dizaynlar her zaman daha iyi olacaktır. İç dizaynını dikkat etmek Tiny house’da yaşamayı daha keyifli hale getirecektir.

Tiny House’nun Genel Özellikleri Nelerdir?

Tiny House tekerlekli ev olarak bilinir. Tekerlikli olmasının en büyük avantajı istediğiniz her yere Tiny House ile seyahat edebilir ve evinizdeki konforu burada da yakalarsınız. Tiny House içerisinde bir evde olması istenen, gereken ne varsa hepsi bulunur.

Yatak odası, lavabosu, mutfağı, eğer isterseniz de fırın, bulaşık makinesi de bulunuyor. Tiny House’lar dış kaplamalarına göre her mevsim kullanılabiliyor. Bazı yerlerde Tiny House için tesisler yapılmıştır. Bu tesiste sizin gibi Tiny House olan kişilerle tanışabilir, sosyalleşebilir ve tesisin alt yapısını kullanabilirsiniz.

Tiny House’nun Avantajları Nelerdir?

Tiny house, ev almak isteyen kişiler için oldukça iyi bir seçenektir. Daha minimalize bir hayat sürmek isteyen kişiler ev almak yerine tiny house tercih eder. Ev almak isteyen kişiler için tiny house, normal ev fiyatlarından daha makul fiyatlıdır. En büyük avantajı ise mobilize olmasıdır. İstediğiniz gibi konum değiştirebilirsiniz.

Tatile çıktığınızda yer sıkıntısı, otel sıkıntısı çekmeden tatil yapabilirsiniz. İçerisinde duş kabini, lavabosu, yatak odasının olması bir diğer avantajıdır, hem araba ile seyahat edersiniz hem de istediğiniz yer de konaklayabilirsiniz. Tiny house sayesinde aylık ödenmesi gereken su ve elektrik faturaları gibi giderler de tarihe karışıyor.

Tiny House Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tiny house’nun iç dizaynından sonra dış kaplamasına da dikkat etmek gerekir. Hangi malzemeden yapıldığı, hangi ortamlar için uyumlu olduğu, her mevsim kullanılabilir mi bunları göz önünde bulundurarak seçim yapılmalıdır. Ayrıca, tiny House evler için ruhsatlandırma yapılmıyor, hareket edebilen evlere sahip olmanız için öncelikle tip onay belgesi almanız gerekiyor.

Yetkili bir firmadan tiny house almadan önce tip onay belgelerinin olup olmadığını öğrenmeniz ve tip onay belgesi olan bir tiny house almanız gerekiyor. Aksi takdirde seyahat sırasında bazı sorunların yaşanması muhtemeldir. Bu sorunu yaşamamak için yasalara uygun olarak üretilmiş, tip onay belgesi bulunan bir firma tercih etmelisiniz. Tip onay belgesi aldıktan sonra onaylı ve plakalı bir karavan gibi istediğiniz her yeri ziyaret edebilirsiniz.

Tiny House Türkiye’de Üretiliyor Mu?

Tiny House’nu Türkiye’de üreten firmalar var. Hayalinizdeki Tiny House firmaya aktararak özel bir tiny house alabileceğiniz gibi yapılan tiny houselar’ı da satın alabilirsiniz. Türkiye’de tiny houselarının üretiminin yanı sıra tesis hizmetlerinin sunulduğu yerlerde vardır. Bu yerler genellikle doğa ile iç içe, gerekli teknik elemanlarının olduğu, alt yapı imkanlarının sunulduğu tesislerdir. Türkiye’nin bir çok yerinde tiny house tesisleri ile hem siz hem çocuklarınız sosyalleşebilir, hem de doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Firmamız da Tiny house konusunda oldukça başarılıdır ve her geçen gün daha da yaygınlaşan Tiny house’nun üretimini Türkiye’de yapılır. Bu doğrultuda, firmamızdan hizmet alabilir ve hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.